Наше бачення проєкту та перспективні цілі


Ми вклали в даний проєкт достатньо часу, щоб окреслити найближчі перспективи його розвитку та сформувати стійке бачення його майбутнього. Не хочеться бути голослівними і давати марні обіцянки, проте варто зафіксувати найближчі плани та чітко їх дотримуватись.

Як раніше було зазначено, ми не збираємось обіцяти зробити цей світ кращим, чи боротись з абстрактними вітряками іншим чином. Ми займаємось якісним українським пошуком. Наскільки нам це вдасться - покаже час.

Окреслимо тезисно наше бачення зручного вітчизняного пошуку.

1. Користувач не має тонути в засиллі реклами.

Реклама має бути, але це не означає, що її має бути забагато. Вона повинна не заважати шукачам інформації, вона повинна бути доступною та ефективною для рекламодавців.

2. Не збираємо дані про пошукові запити.

Ми вважаємо, що користувачі, кожного разу починаючи пошук, цікавляться різними предметними областями і немає жодного сенсу накопичувати приватну інформацію про всі їх пошукові запити.

3. Жодних додаткових засобів збору інформації про користувача.

Приватність важлива, вона значно важливіша, ніж жага комерційної вигоди. Ми не збираємось створювати поштовий сервіс в рамках нашого проєкту для сканування та індексації листів користувачів, щоб показати їм якомога більше релевантної реклами. Також, ми не збираємось створювати "свій" браузер на основі Chromium чи іншого відкритого коду для збору всіх пошукових запитів чи іншої приватної інформації.

4. Чіткі та прозорі критерії для ранжування результатів у пошуковій видачі.

Ми повинні дати користувачам чітку відповідь на питання чому їх певні сторінки мають саме таку позицію, в порівнянні з конкурентами за тими ж пошуковими запитами. Потрібно, щоб критерії оцінювання сторінки та самого сайту в цілому були максимально зрозумілими розробникам та контент-менеджерам. В українському сегменті планується знайти не таку велику кількість сторінок, як в глобальному контексті, то ж сподіваємось, що критеріїв, що прямо впливають на позицію сторінки у видачі, буде не більше 20. Такі критерії детально описано в окремому розділі.

5. В пріоритеті - сайти з України, від українців та для українців.

Ми зацікавлені в збільшенні кількості якісного українського контенту у вітчизняному сегменті Internet. Ми активно пропагуємо використання української мови як типової на сайті (адреса "/" без жодних переспрямувань). Ми хочемо, щоб українці знаходили якомога більше українських товарів та дізнавались про послуги, новини, факти перш за все в Україні, а вже потім - в світі.